Poranek patriotyczny

13 listopada 2018, Autor: Administrator

PRZEDSZKOLAKI  ŚWIĘTUJĄ !!!

Piątkowy dzień 9XI 2018r. był bardzo uroczysty.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się uroczysty Poranek Patriotyczny, w którym wzięły udział wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola i zaproszeni goście.

Przyszła do nas z-ca wójta p.Magdalena Chudowska, sekretarz gminy p.Czesław Bargiel, kierownik BOSS p.Maria Bochańska, dyrektor GBP p.Monika Silarska.

Ciekawa scenografia sali w barwach narodowych, odświętne stroje dzieci i dorosłych w biało-czerwonych barwach uświetniły Tę piękną uroczystość.

Program przygotowany przez dzieci miał charakter patriotyczny, a jego celem było kształtowanie tożsamości narodowej realizowanej w ramach projektu ,,Mały Patriota” opracowanego przez n-li: Reginę Gebauer, Agnieszkę Krajewską, Beatę Siedlak i Alicję Waluś.

Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała swój program artystyczny. Były wiersze, pieśni patriotyczne, piosenki o naszej Ojczyźnie i tańce.

Poranek Patriotyczny zakończył się o godz.11.11 odśpiewanym wspólnie 4 zwrotkowym hymnem państwowym. Przedszkole przyłączyło się do wspólnej akcji śpiewania Mazurka Dąbrowskiego przez wszystkie placówki oświatowe organizowanej przez MEN pod hasłem ,,Rekord dla Niepodległej”.

Była to niezapomniana lekcja patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

Poranek patriotyczny

Aktualizacja: 12 listopada 2023