Godlo Polski

ul. ks. Klimasa 15, 46-050 Tarnów Opolski

Święto Pluszowego Misia

21 stycznia 2018, Autor: Administrator

27 listopada w naszym przedszkolu pojawił się gość, który wywołał na twarzach dzieci zdziwienie ale przede wszystkim szeroki, radosny uśmiech.

Przy okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia przybył bowiem do nas sam Kubuś Puchatek, który częstował dzieci smakołykami prosto ze swojego „miodowego słoika”.

W tym dniu podczas wszystkich zajęć przedszkolakom towarzyszyły przyniesione z domów ulubione pluszaki.

Dzieci miały okazje poznać historię tego święta sięgającą aż 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt ocalił podczas polowania małego niedźwiadka. Zdrobniałe imię prezydenta zaczęto wykorzystywać jako nazwę maskotki „Teddy Bear” (MIŚ)

Misie małe czy duże towarzyszą dzieciom po dziś dzień jako najwierniejsi przyjaciele, nie tylko do poduszki.

Aktualizacja: 12 lutego 2018