Godlo Polski

ul. ks. Klimasa 15, 46-050 Tarnów Opolski

24 maja 2018, Autor: Administrator

„ SPORT TO ZDROWIE”

W sobotę 9 czerwca 2018r. na Hali Sportowej w Tarnowie Opolskim odbyła się II Gminna Olimpiada Przedszkolaka pod honorowym patronatem Wójta Gminy p.Krzysztofa Mutz. Mali sportowcy z całej gminy zmagali się z wieloma ciekawymi konkurencjami, które przebiegały pod czujnym okiem sędziów. Pan Michał Jędra –trener  Akademii GKS Piomar, przeprowadził rozgrzewkę a także fachowo wyjaśnił przebieg poszczególnych konkurencji.  Całą Olimpiadę poprowadził dziennikarz TVP3 Opole-p. Mariusz Studzienny.Dzięki hojności sponsorów wszyscy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i upominkami a zdobywcy pierwszych miejsc ( Przedszkole Publiczne z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie Opolskim oraz Oddział Przedszkolny z Raszowej) otrzymali nagrodę w postaci wycieczki do Gospodarstwa Agroturystycznego GIPROL w Staniszczach Małych. Niespodzianką była również konkurencja dla rodziców, którzy musieli w jak najkrótszym czasie ułożyć puzzle z herbem naszej gminy. W tej konkurencji zwyciężyli rodzice dzieci z Przedszkola w Kosorowicach, a nagrodą był Voucher na spływ kajakowy ufundowany przez PARTY-KAJAKI. Podobną nagrodę wywalczyły też nauczycielki z Przedszkola w Przyworach Opolskich, które najszybciej pokonały tor przeszkód dla nauczycieli.

Olimpiada Przedszkolaka cieszy ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród przedszkolaków jak i rodziców. Zarówno dzieci, jak i rodzice przygotowują się do niej już wiele tygodni wcześniej, nie tylko sprawnościowo, ale również dbając o estetykę – przygotowanie transparentów, koszulek w wybranym kolorze.

Organizatorzy Olimpiady – Agnieszka Zajda oraz Regina Gebauer z Przedszkola Publicznego w Tarnowie Opolskim pragną w tym miejscu podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć . Przede wszystkim – Wójtowi Gminy oraz wszystkim przedstawicielom Urzędu Gminy, Firmie Lhoist, Bankowi Zachodniemu, PHU Wesoły Borsuk, pracownikom Hali Sportowej. Szczególne podziękowanie kierujemy pani Ewie Loster, która zawsze chętnie angażuje się w organizację Olimpiady. Zarówno dla kibiców jak i dla uczestników Olimpiady Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Opolskim przygotował  słodkie atrakcje- fontannę czekoladową oraz watę cukrową.

Aktualizacja: 10 stycznia 2019