Lekcje biblioteczne

5 maja 2019, Autor: Administrator

Nasze przedszkole systematycznie współpracuje z Gminną Biblioteką w Tarnowie Opolskim.

Dzięki temu nasze przedszkolaki uczestniczą w lekcjach bibliotecznych oraz spotkań z autorami bajek czy innymi artystami. Tym razem młodsze przedszkolaki z grupy miały okazję poznać dawne oraz obecne zwyczaje wielkanocne podczas spotkania z twórczynią ludową panią Agnieszką Okos. Już sam strój ludowy wywołał spore zainteresowanie.

Kilka dni później starsza grupa przedszkolaków brała udział w spotkaniu z panią bibliotekarką Jolantą Zdero na terenie przedszkola. Tematyka także dotyczyła wielkanocnych zwyczajów, poszerzona o zagadki i zadania do rozwiązania.

Pięcioro dzieci z grupy „Misie”: Miłosz, Hania, Julka, Filip i Antek zostali wyróżnieni w konkursie na „Najładniejszą książeczkę obrazkową” organizowanym przez tarnowską bibliotekę. Konkurs poprzedzony był spotkaniem autorskim z p. Jolantą Reich-Klose na terenie biblioteki. Z autorką spotkały się również dzieci z grupy " Jagódki".

Lekcje biblioteczne

Aktualizacja: 28 września 2023