#Erasmusdays

27 listopada 2019, Autor: Administrator

#ErasmusDays 2019 w Tarnowie Opolskim

Przedszkole Publiczne z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie Opolskim przyłączyło się do międzynarodowych obchodów #ErasmysDays które w tym roku przypadły na dni 10-12 października. Jest to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. przedstawiciele władz Gminy Tarnów Opolski, Biura Obsługi Oświaty Samorządowej, Kuratorium Oświaty w Opolu, Regionalnego Punktu Informacyjnego Erasmus+, Koła DFK w Tarnowie Opolskim a także dyrektorzy i nauczyciele szkół, przedszkoli oraz innych gminnych placówek oświatowych.

Całość zainaugurował występ dzieci przedszkolnych w języku angielskim i niemieckim.

Następnie przedstawiciel Regionalnego Punktu Informacyjnego Erasmus+ p. Halina Pilarz zapoznała zgromadzonych gości z celami i zasadami funkcjonowania programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

W projekcie „Podnoszenie kompetencji językowych kadry pedagogicznej PPzOI w Tarnowie Opolskim” autorstwa Jolanty Bogackiej, realizowanym w naszym przedszkolu w ramach Akcji1 -Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej, udział wzięło sześcioro nauczycieli.

Należy nadmienić, iż jesteśmy pierwszą i jedyną placówką w gminie Tarnów Opolski, która jak do tej pory aplikowała w konkursie i otrzymała dofinansowanie Agencji Narodowej Programu Erasmus+. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu czworo nauczycieli wzięło udział w dwutygodniowym szkoleniu z języka angielskiego w Irlandii oraz dwoje nauczycieli w szkoleniu metodycznym z języka niemieckiego w niemieckim miasteczku Lindau.

Zdecydowanie polecamy realizację projektów Erasmus+ ponieważ przekonaliśmy się, że praca w międzynarodowych grupach, kontakt z językiem na żywo w każdej codziennej sytuacji znacząco wpływa na umiejętności językowe i przełamywanie barier.

Wszyscy biorący udział w projekcie przywieźli ze sobą nowe doświadczenia, pomysły do dalszej pracy, poznali nowe narzędzia i metody które już wykorzystują w codziennej pracy z dzieckiem. Zdobytą wiedzą chcą podzielić się z nauczycielami ościennych przedszkoli podczas zaplanowanych warsztatów metodycznych. Mamy także pomysły na współpracę międzynarodową z wykorzystaniem platformy e-Twinning.

*Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.

POST_CARD_150X100mm

Aktualizacja: 11 kwietnia 2024