Projekty eTwinning

15 stycznia 2020, Autor: Administrator

Z przyjemnością informujemy, że grupa „ Wesołe nutki” realizowała projekt e-Twinning pt. „With a good word for Christmas” (autorstwa pani Jolanty Bogackiej). Trzytygodniowy projekt polegał na wymianie z innymi placówkami w Polsce (biorącymi udział w projekcie) samodzielnie wykonanych kartek świąteczno-noworocznych z życzeniami w języku angielskim, nauką anglojęzycznych piosenek zimowo-świątecznych oraz ich prezentacją na platformie eTwinning.

Przyłączyliśmy się także do międzynarodowego projektu Christmas & New Year Cards - long lost tradition”, we współpracy z przedszkolami w Chorwacji, Rumunii, Turcji i Estonii.

Pani Monika Matysek opracowała z kolei projekt w języku niemieckim „Frohe Weihnachten und ein Gutes Neues Jahr", który miał na celu współpracę z innymi placówkami w zakresie wymiany życzeń świąteczno-noworocznych w języku niemieckim oraz prezentacją pastorałek w j. niemieckim. Do udziału włączyła się także Pani Regina Gebauer z grupą „Żabki”.

Projekty te dostarczyły naszym dzieciom dużo radości zarówno podczas działania jak i podczas obserwacji działań innych grup, także międzynarodowych biorących udział w projekcie. Dzieci interesowały się skąd pochodzą ich nowi koledzy, jak wyglądają, cieszyły się z otrzymanych życzeń oraz tworzyły wystawy. Ponadto było to motywacją do nauki języków obcych.

projekt eTwinning

Aktualizacja: 11 kwietnia 2024