REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/24

31 stycznia 2023, Autor: Administrator

Komunikat Dyrektora Przedszkola Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Edmunda Bojanowskiego

w Tarnowie Opolskim

z dnia 30.01.2023r.

o liczbie wolnych miejsc w przedszkolu w roku szkolnym 2023/2024

Na podstawie:

Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z póź. zm.)

Dyrektor Przedszkola Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Tarnowie Opolskim informuje, że nabór do przedszkola na rok szkolny 2023/24 będzie prowadzony na wolne miejsca w przedszkolu w terminie 07 luty – 02 marca 2023 zgodnie z Regulaminem Rekrutacji, stanowiącym załącznik nr 1 do Zrządzenia Dyrektora 4/2023 z dnia 30.01.2023r.

Liczba wolnych miejsc wynosi: 37

Zgodnie z art. 153 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2021 r., poz. 1082, z póź. zm.) na 7 dni poprzedzających rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego deklarację o kontynuowanie wychowania przedszkolnego złożyło 93 rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola w roku szkolnym 2022/23.

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

NA ROK SZKOLNY 2023/2024

1.

7 luty – 2 marca 2023r.

18 maja – 24 maja 2023r.

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym/ uzupełniającym, w tym dokonane przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe

3 marca – 3 kwietnia 2023r.

25 maja – 15 czerwca 2023r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

4 kwietnia 2023r.

16 czerwca 2023r.

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

5 – 12 kwietnia 2023r.

19 - 22 czerwca2023r.

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

13 kwietnia 2023r.

23 czerwca 2023r.

6.

Składanie wniosku do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

Do 3 dni od podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

7.

Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

Do 3 dni od dnia złożenia wniosku o sporządzenie odmowy przyjęcia.

8.

Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia.

Do 3 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia.

9.

Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia.

Do 3 dni od złożenia do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

KRYTERIA

Określa się następujące kryteria na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego na rok szk. 2023/2024 oraz odpowiadające im liczby punktów:

1. Wielodzietność rodziny – 10 p.

2. Niepełnosprawność kandydata – 10 p.

3. Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata – 10 p.

4. Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata – 10 p.

5. Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata – 10 p.

6. Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie – 10 p.

7. Objęcie kandydata pieczą zastępczą – 10 p.

Określa się następujące kryteria na drugim etapie postępowania

rekrutacyjnego na rok szk. 2023/2024 oraz odpowiadające im liczby punktów:

1. Dziecko, którego przynajmniej jeden z rodziców/opiekunów prawnych mieszka w Gminie Tarnów Opolski, w miejscowości należącej do obwodu przedszkola – 15 punktów;

2. Dziecko, którego oboje rodzice albo rodzic samotnie wychowujący dziecko, zamieszkały w danym obwodzie przedszkola (oddziału przedszkolnego), wykonują pracę na podstawie umowy o pracę, pobierają naukę w trybie stacjonarnym, prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne – 10 punktów;

3. Kandydat, którego rodzeństwo kandyduje do przedszkola/oddziału przedszkolnego albo będzie kontynuować wychowanie przedszkolne w roku szkolnym na który, prowadzona jest rekrutacja – 5 punktów;

4. Wiek kandydata - w przypadku, gdy liczba kandydatów, którzy uzyskali taką samą liczbę punktów, jest większa od liczby miejsc, komisja rekrutacyjna dokonuje kwalifikacji kandydatów w oparciu o ich wiek, rozpoczynając od kandydatów najstarszych uwzględniając rok, miesiąc i dzień urodzenia – 1 punkt;

Aktualizacja: 5 marca 2024